Práca na doma - prepisovanie textov

Ak ste mamičky na materských dovolenkách, študenti alebo dôchodcovia práca na doma (prepisovanie textov) pre Vás môže znamenať veľkú finančnú výpomoc. Pre všetkých, ktorí si radi prilepšia nejakým eurom k mesačnému rozpočtu, ale nehľadajú náročnú prácu, je tu prepisovanie textov na doma. Táto konkrétna práca z domu pre Vás môže znamenať zárobok až 20 EUR denne, týždenne alebo mesačne, všetko záleží na Vašej aktivite a šikovnosti. Jedná sa o prepisovanie reklamných materiálov - reportov. Nemusíte mať strach, že prácu nebudete stíhať. Dostanete zaplatené za to, čo prepíšete.

Prepisovanie textov je pomerne ľahká práca, pri ktorej sa vôbec neunavíte. Dokonca prepisovaniu textov sa dá venovať aj z pohodlia domova a netreba nikam cestovať. Táto práca na doma nevyžaduje okrem znalosti gramatiky a ovládaniu domáceho jazyka takmer nič.


Ako získať takúto prácu? Musíte byť hlavne šikovní. Firmy dávajú prednosť ľudom, ktorí majú dostatok času a chcú prepisovať texty dlhšiu dobu. Okrem toho dokážu rozhodnúť aj referencie a predošlé skúsenosti. Práve tie dajú zadávateľovi záruku toho, že človek je spoľahlivý a nerobí chyby. Ak budete odvádzať dobrú a kvalitnú prácu, máte o skvelý zárobok postarané. Vo všeobecnosti rozhoduje cena a rýchlosť. Každý, kto nejaký prepis vyžaduje si radšej zvolí lacného a rýchleho človeka ako niekoho, kto bude jeho text prepisovať dlho a ešte si vypýta obrovskú sumu.


Kde môžete zohnať prácu na doma v podobe prepisovania textov? Mali by ste sa v prvom rade poobzerať na internete. Práve internet je v podstate jediným miestom, kde sa prepisovanie textov na doma dá zohnať. Ešte prichádzajú do úvahy inzercie v novinách, ale naraziť na takýto inzerát v dnešnej virtuálnej dobe je skôr rarita. Čo sa týka internetu, existujú špeciálne stránky s rôznymi požiadavkami, na ktorých človek nájde aj tie, ktoré sa týkajú prepisovania textov.

Koľko zarobíte? Záleží to len a len na Vás. Vaša výplata závisí najmä od toho, ako kvalitne svoju prácu urobíte. Priemerná cena za 1NS (teda 1800 znakov vrátane medzier) je zhruba od tých 5 – 10 eur. Niekedy to však môže byť aj niekoľkonásobne vyššie v závislosti od náročnosti a podobne.